Kitchen Appliances
Panasonic Mixer Grinder MX-AV425-Rustic Red
SKU:
MIX-PAN-4004
In stock
Original price was: ৳ 17,000.৳ 15,400Current price is: ৳ 15,400. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Mix-Power | 600 W |
| Number of Jars | 4 Jar |
Conion BE-JU350G (3 Jar) Mixer Grinder
SKU:
MIX-CON-3006
In stock
Original price was: ৳ 5,590.৳ 5,290Current price is: ৳ 5,290. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Mix-Power | 850 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Voltage: | 220-240 V AC ~ 50/60 Hz |
| RPM: | 18000 – 20000 (with out load) |
| Rating: | 30 Min.(2min on/1 min off) |
| Speed Control: | 3 Speed with Incher |
| Domes: | Virgin Polycarbonate |
| Blades: | Polished Stainless Steel |
| 3 Jar Capacities: | 1.5 Ltr Juicer, 1 Ltr Dry, 300 ml Mill Jar |
Conion BE-JU300R (3 Jar) Mixer Grinder
SKU:
MIX-CON-3005
In stock
Original price was: ৳ 5,790.৳ 5,490Current price is: ৳ 5,490. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Mix-Power | 850 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Voltage: | 220-240 V AC ~ 50/60 Hz |
| RPM: | 18000 – 20000 (with out load) |
| Rating: | 30 Min.(2min on/1 min off) |
| Speed Control: | 3 Speed with Incher |
| Domes: | Virgin Polycarbonate |
| Blades: | Polished Stainless Steel |
| 3 Jar Capacities: | 1.5 Ltr Juicer, 1 Ltr Dry, 300 ml Mill Jar |
Conion BE-28 DTC Rice Cooker
SKU:
RCO-CON-3003
In stock
Original price was: ৳ 3,500.৳ 3,400Current price is: ৳ 3,400. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Capacity: | 2.8 Liters |
| Colour: | Cream |
| Power: | 1000W |
Conion BE-8500 (Single Jar) Blender
SKU:
BLN-CON-2008
In stock
Original price was: ৳ 2,800.৳ 2,300Current price is: ৳ 2,300. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Wattage: | 600W |
| Color | White |
| Speed Setting: | 4 |
| Jar Capacity: | 1.5 Litre |
Conion BE-8000 (Single Jar) Blender
SKU:
BLN-CON-2007
In stock
Original price was: ৳ 2,700.৳ 2,200Current price is: ৳ 2,200. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Wattage: | 450W |
| Color | White |
| Speed Setting: | 4 |
| Jar Capacity: | 1.5 Litre |
Conion BE-7500 (Single Jar) Blender
SKU:
BLN-CON-2006
In stock
Original price was: ৳ 2,800.৳ 2,300Current price is: ৳ 2,300. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Wattage: | 450W |
| Color | Blue |
| Speed Setting: | 4 |
| Jar Capacity: | 1.5 Litre |
Philips Mixer Grinder HL-7505/00 (3 Jar)
SKU:
MIX-PHL-2401
In stock
Original price was: ৳ 8,150.৳ 6,928Current price is: ৳ 6,928. incl. VAT| Brand | Philips |
|---|---|
| Mix-Power | 500 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Color: | White and Purple |
| RPM blender (max) | 20,000 |
| Blade: | Stainless Steel |
| Number of speed settings: | 3 + Pulse |
| Dimensions of product (LxWxH): | 210 x 175 x 205 mm |
| Weight of product: | 2.7 kg |
| Material accessories: | ROHS compliant ABS body |
| Voltage: | 230V |
| Jars Capacity: | 1.25L, 0.75L, 0.33L |
| MIX Jar Type | Steel |
Conion MUNICH 8702 1.8L Rice Cooker
SKU:
RCO-CON-1004
In stock
Original price was: ৳ 3,200.৳ 3,100Current price is: ৳ 3,100. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Capacity: | 1.8 Litres |
| Colour: | Silver |
| Power: | 900W |
| Voltage: | 220V 50Hz |
| Warranty | 6 months free service without spare parts |
Conion ESSEN 8704 2.8L Rice Cooker
SKU:
RCO-CON-1005
In stock
Original price was: ৳ 3,900.৳ 3,800Current price is: ৳ 3,800. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Capacity: | 2.8 Litres |
| Colour: | Silver |
| Power: | 900W |
| Voltage: | 220V 50Hz |
| Warranty | 6 months free service without spare parts |
Conion Dortmund-504 2.8L Rice Cooker
SKU:
RCO-CON-1002
In stock
৳ 2,500 incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Capacity: | 2.8 Liters |
| Color: | Pink |
| Power: | 1000W |
| Voltage: | 220V 50Hz |
Conion ELEGANCE LOY-G01 Gas Burner
SKU:
GBR-CON-1054
In stock
৳ 4,800 incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Rated Heat (kw): | 2.5 + 2.5 |
| Auto Ignition: | Yes |
| Dimension W x D (mm): | 650 x 350 |