Home » Home Appliances » Refrigerator » Haier Fridge
Showing all 3 resultsSorted by latest
Explore Haier Fridges in Bangladesh at Best Electronics. Energy-efficient, durable & stylish models available online & in showrooms.
Haier Fridge
Haier HRF-578TBG (GBK) 522L Side-by-Side Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-HAR-6003
| Brand | Haier |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Door Finish: | Glass |
| Colour: | Black |
| Total Gross Capacity(L): | 522 |
| Fridge Capacity (L): | 328 |
| Freezer Capacity (L): | 194 |
| Handle: | Recess |
| Climate Class: | T |
| Compressor Type: | Inverter |
| Refrigerant: | R600a |
| Voltage Range: | 167V – 252 V |
| Antibacteria System: | T-ABT |
| Crisper: | 2 |
| Drawer: | 6 |
| Shelves: | 3 |
| Door Pocket: | 6 |
| Ice Maker: | Yes |
| Egg Tray: | Yes |
Haier HRF-622ICG (GBK) 600L Side-by-Side Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-HAR-6002
| Brand | Haier |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Door Finish: | Glass |
| Colour: | Chocolate |
| Total Gross Capacity(L): | 600 |
| Fridge Capacity (L): | 366 |
| Freezer Capacity (L): | 234 |
| Handle: | Recess |
| Climate Class: | T |
| Compressor Type: | Inverter |
| Refrigerant: | R600a |
| Voltage Range: | 167V – 252 V |
| Antibacteria System | DEO |
| Crisper: | 2 |
| Drawer: | 2 |
| Shelves: | 8 |
| Door Pocket: | 6 |
| Ice Maker | Yes |
| Egg Tray: | Yes |
Haier HRF-622IBG (GBK) 600L Side-by-Side Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-HAR-6001
| Brand | Haier |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Door Finish: | Glass |
| Total Gross Capacity(L): | 600 |
| Fridge Capacity (L): | 366 |
| Freezer Capacity (L): | 234 |
| Handle: | Recess |
| Climate Class: | T |
| Refrigerant: | R600a |
| Voltage Range: | 167V ~252 V |
| Antibacteria System: | DEOFresh |
| Crisper: | 2 |
| Drawer: | 2 |
| Shelves: | 8 |
| Door Pocket: | 6 |
| Ice Maker | Yes |
| Egg Tray: | Yes |