TV & Entertainment
Toshiba 40″ 40V35NP Android FHD Smart TV
SKU:
CTV-TOS-4003
In stock
Original price was: ৳ 41,900.৳ 37,710Current price is: ৳ 37,710. incl. VAT| Brand | Toshiba |
|---|---|
| Screen Size | 40″ |
| Screen Type | LED |
| Resolution | FHD |
| OS | Android TV |
| RAM: | 1 GB |
| Memory: | 8 GB |
| Display: | Bezel-Less |
| Refresh Rate: | 60Hz |
| Viewing Angle: | 178º/178º |
| DOLBY VISION: | No |
| DOLBY ATMOS: | Yes |
| HDMI Ports: | Yes X 2 |
| HDMI CEC: | Yes |
| LAN: | Yes X 1 |
| USB ports: | Yes X 1 |
| Wifi: | Yes (Dual Band) |
| OPTICAL AUDIO OUT: | Yes X 1 |
| BLUETOOTH: | Yes (V5.0) |
| Voltage: | 100-240V/50,60Hz |
| Power Consumption: | • On mode Power Consumption (Watts): 70W • Standby Power consumption (Watts): <0.5W |
Toshiba 43″ 43V35RP FHD Smart TV
SKU:
CTV-TOS-4306
In stock
Original price was: ৳ 45,990.৳ 41,391Current price is: ৳ 41,391. incl. VAT| Brand | Toshiba |
|---|---|
| Screen Size | 43″ |
| Screen Type | LED |
| Resolution | FHD |
| OS | VIDAA |
| RAM: | 1 GB |
| Memory: | 8 GB |
| Display: | Bezel-Less |
| Refresh Rate: | 60Hz |
| Viewing Angle: | 178º/178º |
| DOLBY VISION: | No |
| DOLBY ATMOS: | Yes |
| HDMI Ports: | Yes X 2 |
| HDMI CEC: | Yes |
| LAN: | Yes X 1 |
| USB ports: | Yes X 1 |
| Wifi: | Yes (Dual Band) |
| OPTICAL AUDIO OUT: | Yes X 1 |
| BLUETOOTH: | Yes (V5.0) |
| Voltage: | 100-240V/50,60Hz |
| Power Consumption: | • On mode Power Consumption (Watts): 75W • Standby Power consumption (Watts): <0.5W |
Toshiba 65″ 65M450RP UHD QLED 4K Smart TV
SKU:
CTV-TOS-6503
In stock
Original price was: ৳ 145,500.৳ 129,495Current price is: ৳ 129,495. incl. VAT| Brand | Toshiba |
|---|---|
| Resolution | UHD (4K) |
| OS | VIDAA |
| Screen Size | 65″ |
| Screen Type | QLED |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Refresh Rate: | 60 hz |
| Contrast Ratio: | ~5000:1 |
| Panel Bit: | Depth 8-bit |
| HDR Support: | Yes |
| HDR Formats: | HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision |
| Picture Processor: | REGZA Engine ZR (AI) |
| Picture Features: | AI 4K Upscaling, Color Re-Master, Contrast Booster, Filmmaker Mode |
| Wide Color Gamut: | Yes (Quantum Dot Color) |
| Gaming Features: | Game Mode, ALLM, VRR, Game Deck |
| Speaker System: | 2 Speakers |
| Speaker Output: | 24W (12W × 2) |
| RAM: | ~2 GB |
| Storage: | ~16 GB (approx.) |
| HDMI Ports: | 3 × HDMI (2× HDMI 2.0 + 1× HDMI 2.1, eARC) |
| USB Ports: | 2 × USB (1× USB 3.0 + 1× USB 2.0 |
| Bluetooth: | Yes (v5.0) |
| Wi-Fi: | Yes (Dual Band 2.4GHz / 5GHz) |
| Ethernet (LAN): | Yes |
| Power Supply: | 100–240V, 50/60Hz |
| Power Consumption: | ~100–120W |