| Brand | Sony |
|---|
| Screen Size | 32″ |
|---|
| Screen Type | LED |
|---|
| Resolution | UHD (4K) |
|---|
| OS | Google TV |
|---|
| Year: | 2022 |
|---|
| Dimension With Stand (mm) Approx: | 730x465x188mm |
|---|
| Dimension Without Stand (mm) Approx: | 730x437x75mm |
|---|
| WI-FI: | Yes |
|---|
| Bluetooth: | Yes, Version 5.0 |
|---|
| Chromecast: | Yes |
|---|
| HDMI: | 4 |
|---|
| HDR: | Yes |
|---|
| Motion Enhancer: | Motionflowâ„¢ XR 200 (Native 50Hz) |
|---|
| Storage | 16 GB |
|---|
| Application Store: | Google Play Store |
|---|
| On/Off Timer: | Yes |
|---|
| Power Saving Mode: | Yes |
|---|
| Weight of TV without stand: | 4.8 KG |
|---|
| Wi-Fi Standard: | Wi-Fi Certified 802.11a/b/g/n/ac4/ogg/AAC |
|---|
| WI-FI FREQUENCY: | 2.4 GHz/5 GHz |
|---|
| Ethernet inputs: | 1 (Rear) |
|---|
| Bluetooth profile support: | Version 5.0, HID (mouse/keyboard connectivity)/HOGP (Low Energy device connectivity) |
|---|
| Chromecast Built-In: | Yes |
|---|
| Apple Airplay: | Yes |
|---|
| Apple Homekit: | Yes |
|---|
| RF (Terrestrial/Cable) Connection Input(s): | 1 (Side) |
|---|
| IF (Satellite) Input(s): | No |
|---|
| Component Video (Y/Pb/Pr) Input(s): | No |
|---|
| Composite Video Input(s): | 1 (Rear) |
|---|
| RS-232C Input(s): | No |
|---|
| HDMI inputs total: | 3 (2 Side, 1 Rear) |
|---|
| HDCP: | HDCP1.4 (for HDMIâ„¢1/2/3) |
|---|
| Bravia Sync (Include-HDMI-CEC) : | No |
|---|
| HDMI Audio Return Channel (ARC): | Yes (ARC) |
|---|
| Variable Refresh Rate (VRR): | – |
|---|
| Auto Low Latency Mode (ALLM): | – |
|---|
| Digital Audio Output(s): | 1 (Rear) |
|---|
| Headphone Output(s): | 1 (Side) |
|---|
| Audio Output(s): | – |
|---|
| Subwoofer Output(s) | – |
|---|
| USB ports: | 2 (Side) |
|---|
| USB HDD Recording: | No |
|---|
| USB drive format support: | FAT16/FAT32/NTFS |
|---|
| USB playback codecs: | MPEG1:MPEG1/MPEG2 PS:MPEG2/MPEG2 TS (HDV, AVCHD):MPEG2, AVC/MP4 (XAVC S):AVC, MPEG4, HEVC, AV1/AVI:MotionJpeg/ASF (WMV):VC1/MOV:AVC, MPEG4/MKV:AVC, MPEG4, VP8, HEVC/3GPP:MPEG4, AVC/MP3/ASF(WMA)/LPCM/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG, WEBM:AV1/ACC |
|---|
| Display resolution (H x V, pixels): | 1366 x 768 |
|---|
| Backlight type: | Direct LED |
|---|
| Backlight dimming type: | Frame Dimming |
|---|
| Panel Refresh Rate: | 50 Hz |
|---|
| HDR (High Dynamic Range) compatiblity: | Yes (HDR10, HLG) |
|---|
| Picture processor: | X-Reality PRO |
|---|
| Clarity enhancement: | X-Realityâ„¢ PRO |
|---|
| Colour enhancement: | Live Colourâ„¢ Technology |
|---|
| Contrast Enhancement: | Dynamic Contrast Enhancer |
|---|
| Motion enhancer (Native Hz): | Motionflowâ„¢ XR 200 (Native 50 Hz) |
|---|
| Video signal support: | HDMIâ„¢ signal: 1080p (30,50,60 Hz), 1080/24p, 1080i (50,60 Hz),720p (30,50,60 Hz), 720/24p, 576p, 576i 480p, 480i |
|---|
| Picture modes: | Vivid, Standard, Cinema, Game, Graphic, Photo, Custom |
|---|
| Audio Power Output: | 10 W+10 W |
|---|
| Speaker Type: | Open Baffle Speaker |
|---|
| Speaker Configuration: | Full Range (Bass Reflex) x 2 |
|---|
| Dolby audio format support: | Dolbyâ„¢ Audio |
|---|
| Operating System: | Android TVâ„¢ |
|---|
| SMART TV: | Google TVâ„¢ |
|---|
| On-board Storage (GB): | 16 GB |
|---|
| Display Language: | AFRIKAANS / ARABIC / BENGALI / ENGLISH / FRENCH / GUJARATI / HINDI / INDONESIAN / KANNADA / MALAYALAM / MARATHI / PANJABI / PER / PORTUGUESE / RUSSIAN / SPANISH / SWAHILI / TAMIL / TELUGU / THAI / VIETNAMESE / SIMPLIFIED CHINESE / TRADITIONAL CHINESE / ZULU |
|---|
| Text Input Language: | ARABIC / ENGLISH / FINNISH / FRENCH / GERMAN / HEBREW / HINDI / ITALIAN / JAPANESE / KOR / NORWEGIAN / PER / PORTUGUESE / RUSSIAN / SPANISH / THAI / VIETNAMESE / SIMPLIFIED CHINESE / TRADITIONAL CHINESE / SIMPLIFIED CHINESE / TRADITIONAL CHINESE |
|---|
| Voice Search: | Yes |
|---|