Iron
Philips Iron HI-113/28
SKU:
IRN-PHL-2502
In stock
Original price was: ৳ 3,100.৳ 2,945Current price is: ৳ 2,945. incl. VAT| Brand | Philips |
|---|---|
| Power: | 1000 W |
| Cord Length: | 1.8 m |
| Product weight: | GW 900 & NW 800 |
Panasonic Iron NI 22AWT
SKU:
IRN-PAN-1027
In stock
Original price was: ৳ 4,550.৳ 4,350Current price is: ৳ 4,350. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Power Supply: | 1000 W/ 240 V |
| Weight: | 2.3kg Heavy-weight |
| Soleplate Coating: | Non-stick coating (Teflon) |
| Rated Frequency: | 50 Hz |
| Plug: | 3 pin (Type G) |
| Cord Length: | 1.8 m |
| Indication: | Pilot lamp |
Philips HD 1182/28 Dry Iron
SKU:
IRN-PHL-2501
In stock
Original price was: ৳ 3,000.৳ 2,850Current price is: ৳ 2,850. incl. VAT| Brand | Philips |
|---|---|
| Power: | 1000 W |
| Color: | Blue |
| Weight: | 0.9 kg |
Philips GC 181/80 Dry Iron
SKU:
IRN-PHL-2503
In stock
Original price was: ৳ 4,150.৳ 3,943Current price is: ৳ 3,943. incl. VAT| Brand | Philips |
|---|---|
| Power: | 1000W |
| Color: | Black |
| Weight: | 1.6 kg |
| Soleplate: | Black American heritage |
| Voltage: | 220- 240V |
| Power cord length: | 1.8m |
| Cord freedom (swivel): | 360° |
| Made By: | India. |
Panasonic Iron NI 317TV
SKU:
IRN-PAN-1026
In stock
Original price was: ৳ 2,750.৳ 2,650Current price is: ৳ 2,650. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Power: | 1000W |
| Dimension H x W x D (mm): | 301 x 124 x 159 |
| Color: | White with blue handle |
| Weight: | 2 lbs |