| Brand | EcoFlow |
|---|
| Battery Type | LiFePO4 (LFP) |
|---|
| Power Capacity | 245Wh |
|---|
| Waterproof-Rated: | IP54 |
|---|
| Silence Level: | <30 dB |
|---|
| AC Output: | 1 port, 230V~50Hz, 300W total (Surge 600W, X-Boost 600W) |
|---|
| USB-A Output: | 2 ports, 5V, 2.4A, 12W Max per port, total 24W |
|---|
| USB-C Output: | 1 port, 5/9/12/15⎓3A Max, 20V⎓5A Max,100W Max |
|---|
| Car Output: | 1 port, 12.6V, 10A,126W Max |
|---|
| AC Recharge: | 200~240V, 3A Max, 50/60Hz, 300W 0~100% in 60 min |
|---|
| Solar Recharge: | 11~30V, 8A, 110W Max 0-100% in 2.6 hr |
|---|
| Weight: | 3.5 kg |
|---|