Home » Kitchen Appliances » Page 4
Showing 37–48 of 94 resultsSorted by latest
Kitchen Appliances
Philips 3.2L NA110 Air Fryer
In stock
SKU:
AFR-PHL-2502
| Brand | Philips |
|---|---|
| Power: | 1300 W |
| Voltage: | 220 – 240 V |
| Frequency: | 50 Hz |
| Cord length: | 0.8 m |
| Instant on/no pre-heat: | Yes |
| Cord storage: | Yes |
| Non-slip feet: | Yes |
| Integrated cord storage: | Yes |
| Automatic shut-off: | Yes |
| Cool-touch handgrips: | Yes |
| Dishwasher safe: | Yes |
| Temperature control: | 80 – 200 °C |
| Cool wall exterior: | Yes |
| Product features: | Analogue |
| Time control: | Up to 60 minutes |
| Non-stick coating: | Yes |
| Comfortable handle: | Yes |
| Cooking method: | Frying, Roasting, Grilling, Baking, One-pot cooking, Stir-frying, Sautee, Cook from frozen, Reheating, Defrosting, Dehydrating, Toasting |
| BPA free inner coating: | Yes |
| Weight appliance: | 3.67 kg |
Philips 6.2L HD9270 Air Fryer
In stock
SKU:
AFR-PHL-2501
Jusal 6L Electric Pressure Cooker (Black)
In stock
SKU:
PRC-JUS-6003
Saffron 5L Electric Pressure Cooker (Black)
In stock
SKU:
PRC-SAF-5003
Saffron 5L Electric Pressure Cooker (Golden)
In stock
SKU:
PRC-SAF-5002
Saffron 5L Electric Pressure Cooker (Red)
In stock
SKU:
PRC-SAF-5001
Jusal 6L Electric Pressure Cooker (Golden)
In stock
SKU:
PRC-JUS-6002
Jusal 6L Electric Pressure Cooker (Red)
In stock
SKU:
PRC-JUS-6001
LifeUp Infrared Cooker (Marble Green)
In stock
SKU:
ICO-LFP-1002
LifeUp Infrared Cooker (Marble Black)
In stock
SKU:
ICO-LFP-1001
Conion BEK-2079 (1.8L) Rice Cooker
In stock
SKU:
RCO-CON-1007
Philips Mixer Grinder HL-7757/00 (3 Jar)
In stock
SKU:
MIX-PHL-2501
| Brand | Philips |
|---|---|
| Mix-Power | 750 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Color: | Black |
| RPM blender (max): | 18000 |
| Blade: | Stainless Steel |
| Number of speed settings: | 3 + Pulse |
| Weight of product: | 3.9 kg |
| Material accessories: | ROHS compliant ABS body |
| Voltage: | 230V |
| Jars Capacity: | Grinding Jar Capacity : 1 Ltr ,Liquidizing Jar Capacity: 1.5 Ltr, Chutney Jar Capacity: 0.3 Ltr |