Home » Small Appliances » Page 4
Showing 37–48 of 51 resultsSorted by latest
Small Appliances
Livpure Glitz Silver Water Purifier
In stock
SKU:
WPF-LIP-2304
Livpure Neo Gravity Water Purifier
In stock
৳ 5,200 incl. VAT
SKU:
WPF-LIP-2302
| Brand | Livpure |
|---|---|
| total storage capacity | 24 Litres |
| Purification Cartridges | Particulate Filter Sediment Filter Bacteriostatic Activated Carbon Filter cum Adsorber Protector Filter, Anti Kitanu UF membrane |
| Material Of Construction | Food Grade Material |
| Life: | 1 years in packed and sealed condition |
| Size(WXDXH) | 310mm X 210mm X 590mm |
| Preplacement Cycle* | unto 4000 liters or 12 months |
KENT Pride Plus (RO) Water Purifier
In stock
SKU:
WPF-KNT-2023
Conion BE-950N Room Heater
In stock
SKU:
RMH-CON-1002
Nasaka Max Sure Water Purifier
In stock
SKU:
WPF-NAS-2001
| Brand | Nasaka |
|---|---|
| Domestic ROs: | RO+UV+UF+OrpH+ (LED Indication) |
| RO Membrane: | 1812 ? 75GPD |
| Dimensions, mm (LxWxH): | 445 x 280 x 548 |
| Weight: | 11 Kg (approx.) |
| Flow Rate: | 15litres/hr |
| TDS Reduction: | 90% (approx.) |
| Purification/Process Stages: | 8 Stages |
| Filters: | Pre-Filter, Antiscalant, Sediment, Pre-Carbon, UF |
| OrpH+ (Antioxidant Cartridge): | Yes |
| UV Lamp: | 11 W |
| Storage tank capacity: | 13 litres |
| Max. Duty Cycle: | 75 litres/day |
| Min. Inlet Water Pressure/temp.: | 0.3 kg/cm2 4.27psi / 10°C |
| Max. Inlet Water Pressure/temp: | 3 kg/cm2 42.7psi / 35°C |
| Operating Voltage: | 24V DC |
Nasaka Xtra Sure Water Purifier
In stock
SKU:
WPF-NAS-1001
Hitachi Vacuum Cleaner CV-W1800 (Silver)
In stock
SKU:
VCL-HIT-1020
Hitachi Vacuum Cleaner CV-W1600 (Platinum Gray)
In stock
SKU:
VCL-HIT-1016
Hitachi Vacuum Cleaner CV-W1600 (Wine Red)
In stock
SKU:
VCL-HIT-1015
Midea D50-20A6 (50L) Geyser (Water Heater)
In stock
SKU:
GSR-MID-1003