Home » Samsung Authorized Outlet » Page 2
Showing 13–24 of 42 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by Brand
- Samsung 42
Samsung Authorized Outlet
Samsung WA95CG4545BVTC (9.5 kg) Top Loading (Without Heater) Washing Machine
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Color | Gray |
| WM Type | Top Load |
| WM Capacity | 9.5 KG |
| Voltage/Frequency: | 220V/50Hz |
| Spin Speed(RPM): | 700 |
| Display: | LED |
| Door: | Black Caviar |
| Panel Display: | LED |
| Aqua Preserve: | Yes |
| Baby Care: | Yes |
| Bedding: | Yes |
| Delicates: | Yes |
| Eco Tub Clean: | Yes |
| Jeans: | Yes |
| Normal: | Yes |
| Option List: | Ecobubble, SuperSpeed, Power Tub Clean, Intensive Wash, Delay End |
| Quick Wash: | Yes |
| Rinse + Spin: | Yes |
| Super Clean: | Yes |
| Auto Restart: | Yes |
| Child Lock: | Yes |
| Delay End: | Yes |
| Intensive Wash: | Yes |
| Magic Filter: | Yes |
| Pulsator: | PP Dual Storm |
Samsung WA95CG4545BDSV (9.5 kg) Top Loading (Without Heater) Washing Machine
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Color | Gray |
| WM Type | Top Load |
| WM Capacity | 9.5 KG |
| Voltage/Frequency: | 220V/50Hz |
| Spin Speed(RPM): | 700 |
| Display: | LED |
| Door: | Black Caviar |
| Panel Display: | LED |
| Aqua Preserve: | Yes |
| Baby Care: | Yes |
| Bedding: | Yes |
| Delicates: | Yes |
| Eco Tub Clean: | Yes |
| Jeans: | Yes |
| Normal: | Yes |
| Option List: | Ecobubble, SuperSpeed, Power Tub Clean, Intensive Wash, Delay End |
| Quick Wash: | Yes |
| Rinse + Spin: | Yes |
| Super Clean: | Yes |
| Auto Restart: | Yes |
| Child Lock: | Yes |
| Delay End: | Yes |
| Intensive Wash: | Yes |
| Magic Filter: | Yes |
| Pulsator: | PP Dual Storm |
Samsung WA95CG4545BDSV (9.5 kg) Top Loading (Without Heater) Washing Machine
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Color | Gray |
| WM Type | Top Load |
| WM Capacity | 9.5 KG |
| Voltage/Frequency: | 220V/50Hz |
| Spin Speed(RPM): | 700 |
| Display: | LED |
| Door: | Black Caviar |
| Panel Display: | LED |
| Aqua Preserve: | Yes |
| Baby Care: | Yes |
| Bedding: | Yes |
| Delicates: | Yes |
| Eco Tub Clean: | Yes |
| Jeans: | Yes |
| Normal: | Yes |
| Option List: | Ecobubble, SuperSpeed, Power Tub Clean, Intensive Wash, Delay End |
| Quick Wash: | Yes |
| Rinse + Spin: | Yes |
| Super Clean: | Yes |
| Auto Restart: | Yes |
| Child Lock: | Yes |
| Delay End: | Yes |
| Intensive Wash: | Yes |
| Magic Filter: | Yes |
| Pulsator: | PP Dual Storm |
Samsung RT35CG5420B1/D2 348L Top Mount Black Refrigerator
In stock
৳ 107,900 incl. VAT
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Freezer Position | Top Mount |
| Cooling System: | Multi Flow |
| Multi Flow : | Yes |
| Cooling Type: | Mono Cooling |
| Deodorizer: | Yes |
| Number of Shelf (Total): | 3 EA |
| Number of Vegetable&Fruit Drawer : | 1 EA |
| Number of Door Pocket: | 4 EA |
| Egg Container(Egg Tray): | Yes |
| Interior Light: | Yes |
| Refrigerant: | R-600a |
Samsung MC28H5025VS/D2 28L Convection Microwave Oven
In stock
Samsung CE76JD-M/D2 21L Convection Microwave Oven
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| MWO Capacity | 21L |
| MWO Type | Convection |
| Power Source: | 230 V/50 Hz |
| Power Consumption (Max): | 2350 W |
| Cavity Material: | Ceramic Enamel |
| Control Method: | Membrane |
| Door Type: | Handle |
| Convection Heater: | Quartz |
| Output Power (Microwave): | 800 W |
| Power Consumption (Microwave): | 1200 W |
| Power Consumption (Convection): | 1700 W |
| Power Consumption (Grill): | 1100 W |
| Various Cooking Mode: | Yes |
| Convection Temperature: | 40 ~ 200 ℃ |
| 30 sec. Plus: | Yes |
| Steam Cook: | No |
Samsung MG23K3515AK/D2 23L Grill Microwave Oven
In stock
Samsung 50U8500F 50″ UHD Smart TV
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Resolution | UHD (4K) |
| Screen Size | 50″ |
| Screen Type | LED |
| OS | Samsung Tizen OS |
| Power Supply: | AC100-240V~ 50/60Hz |
| Eco Sensor: | Yes |
| Refresh Rate: | 50Hz |
| Picture Engine: | Crystal Processor 4K |
| Object Tracking Sound: | OTS Lite |
| Contrast Enhancer: | Yes |
| Filmmaker Mode (FMM): | Yes |
| Sound Output (RMS): | 20W |
| Speaker Type: | 2CH |
| Blutooth: | Yes(5.3) |
| HDR 10+: | Support |
| Contrast: | Mega Contrast |
| Motion Technology: | Motion Xcelerator |
| AI Upscale: | 4K Upscaling |
| Q-Symphony: | Yes |
| Built-in Voice Assistant: | Alexa (IN Only) |
| Auto Game Mode (ALLM): | Yes |
| HDMI: | 3 |
| HDMI (High Frame Rate): | 4K 60Hz (for HDMI 1/2/3) |
| HDMI Audio Return Channel: | eARC/ARC |
| USB: | 1 x USB-A |
| RF In (Terrestrial / Cable input): | 1/1(Common Use for Terrestrial)/0 |
| OSD Language: | Local Languages |
| Auto Power Saving: | Yes |
| Remote Controller Model: | TM2360E |
| Zigbee / Thread Module: | Dongle Support |
Samsung MC28H5023AK/D2 28L Convection Microwave Oven
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| MWO Type | Convection |
| MWO Capacity | 28L |
| Power Source: | 230 V/50 Hz |
| Power Consumption (Max): | 2900 W |
| Output Power | 900 W |
| Cavity Material | Ceramic Enamel |
| Color(Cabinet): | Neo Stainless Silver |
| Door Type: | Handle |
| Power Consumption (Microwave): | 1400 W |
| Power Consumption (Grill): | 1500 W |
| Power Consumption (Convection): | 2100 W |
Samsung MC28H5025VK/D2 28L Convection Microwave Oven
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| MWO Type | Convection |
| MWO Capacity | 28L |
| Power Source: | 230 V/50 Hz |
| Output Power (Microwave): | 900 W |
| Power Consumption (Max): | 2900 W |
| Cavity Material | Ceramic Enamel |
| Color(Cabinet): | Neo Stainless Silver |
| Door Type: | Handle |
| Power Consumption (Microwave): | 1400 W |
| Power Consumption (Grill): | 1500 W |
| Power Consumption (Convection): | 2100 W |
Samsung 32H5000F 32″ HD Smart TV
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Resolution | HD |
| Screen Size | 32″ |
| Screen Type | LED |
| OS | Samsung Tizen OS |
| Power: | AC100-240V 50/60Hz |
| Refresh Rate: | 50Hz |
| HDR 10+: | Support |
| Picture Engine: | Hyper Real |
| Object Tracking Sound: | OTS Lite |
| Contrast: | Mega Contrast |
| Q-Symphony: | Yes |
| Sound Output (RMS): | 10W |
| Works with AI Speaker: | Alexa (IN Only), Google Assistant (IN Only) |
| Speaker Type: | 2CH |
| Bixby: | Yes (Voice Ready) |
| Bluetooth: | Yes |
| RF In (Terrestrial / Cable input): | 1/1(Common Use for Terrestrial)/0 |
| HDMI Audio Return Channel: | eARC |
| Design: | Slim Look |
| HDMI: | 2 |
| USB: | 1 x USB-A |
| Bezel Type: | VNB |
| Stand Type: | LOW FEET |
| Remote Controller Model: | TM1240A |
| Mini Wall Mount Support: | Yes |
Samsung 43U8500F 43″ UHD Smart TV
In stock
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Resolution | UHD (4K) |
| Screen Size | 43″ |
| Screen Type | LED |
| OS | Samsung Tizen OS |
| Power Supply: | AC100-240V~ 50/60Hz |
| Eco Sensor: | Yes |
| Refresh Rate: | 50Hz |
| Picture Engine: | Crystal Processor 4K |
| Object Tracking Sound: | OTS Lite |
| Contrast Enhancer: | Yes |
| Filmmaker Mode (FMM): | Yes |
| Sound Output (RMS): | 20W |
| Speaker Type: | 2CH |
| Blutooth: | Yes(5.3) |
| HDR 10+: | Support |
| Contrast: | Mega Contrast |
| Motion Technology: | Motion Xcelerator |
| AI Upscale: | 4K Upscaling |
| Q-Symphony: | Yes |
| Built-in Voice Assistant: | Alexa (IN Only) |
| Auto Game Mode (ALLM): | Yes |
| HDMI: | 3 |
| HDMI (High Frame Rate): | 4K 60Hz (for HDMI 1/2/3) |
| HDMI Audio Return Channel: | eARC/ARC |
| USB: | 1 x USB-A |
| RF In (Terrestrial / Cable input): | 1/1(Common Use for Terrestrial)/0 |
| OSD Language: | Local Languages |
| Auto Power Saving: | Yes |
| Remote Controller Model: | TM2360E |
| Zigbee / Thread Module: | Dongle Support |