Infrared Cooker
LifeUp Infrared Cooker (Marble Blue)
SKU:
ICO-LFP-1004
In stock
Original price was: ৳ 6,000.৳ 5,500Current price is: ৳ 5,500. incl. VAT| Brand | LifeUp |
|---|---|
| Model: | Marble Blue |
| Voltage & Frequency: | 220V – 50Hz |
| Product Dimension: | 340X410X62MM |
| Power: | 2000W |
| Gross Weight: | 3.66kg |
| Net Weight: | 3.24kg |
| Temperature Adjustment: | 60 to 270-degree |
Conion BE-20XFR Infrared Cooker
SKU:
ICO-CON-2501
In stock
Original price was: ৳ 4,290.৳ 3,647Current price is: ৳ 3,647. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Power: | 2200W |
| Voltage: | 220-240V |
| Frequency: | 50-60 Hz |
| Timer Function: | Yes |
| Smokeless Operation: | Yes |
| Overheating Protection: | Yes |
| Inverter with Grill Function: | Yes |
| Safety Features: | Safe and Smooth Operation |
| Cooking Function: | Intelligent Cooking |
Pigeon Infrared Cooker EVA+
SKU:
ICO-PGN-1001
In stock
Original price was: ৳ 6,600.৳ 5,940Current price is: ৳ 5,940. incl. VAT| Brand | Pigeon |
|---|---|
| Voltage: | 220-240V |
| Frequency: | 50/60 Hz |
| Wattage Control: | Yes |
| Auto Off Program: | Yes |
| Timer Function: | Time Control |
| Type: | 3-Ring Infrared Cooker |
| Power Levels: | 8 |
| Operation Type: | Feather Touch Control |
| Fire Choice Option: | Yes |
| Safety Features: | Auto Cut-Off, Cool-to-Touch Surface, No Flame Cooking |
| Energy Saving Mode: | Yes |
| Compatibility: | Compatible with all flat-bottom utensils (excluding plastic and rubber) |
LifeUp Infrared Cooker (Marble Green)
SKU:
ICO-LFP-1002
In stock
Original price was: ৳ 6,000.৳ 5,500Current price is: ৳ 5,500. incl. VAT| Brand | LifeUp |
|---|---|
| Model: | Marble Green |
| Voltage & Frequency: | 220V – 50Hz |
| Product Dimension: | 340X410X62MM |
| Power: | 2000W |
| Gross Weight: | 3.66kg |
| Net Weight: | 3.24kg |
| Temperature Adjustment: | 60 to 270-degree |
LifeUp Infrared Cooker (Marble Black)
SKU:
ICO-LFP-1001
In stock
Original price was: ৳ 6,000.৳ 5,500Current price is: ৳ 5,500. incl. VAT| Brand | LifeUp |
|---|---|
| Model: | Marble Black |
| Temperature adjustment: | 60 to 270-degree |
| Voltage & Frequency: | 220V – 50Hz |
| Product Dimension: | 340X410X62MM |
| Power: | 2000W |
| Gross Weight: | 3.66kg |
| Net Weight: | 3.24kg |