Explore Kiam products in Bangladesh at Best Electronics. Quality home appliances, reliable performance, official warranty and affordable price.
Kiam
Kiam SFB-5702 (1.8L) Rice Cooker
SKU:
RCO-KIA-1001
In stock
Original price was: ৳ 3,300.৳ 3,100Current price is: ৳ 3,100. incl. VAT| Brand | Kiam |
|---|---|
| Capacity: | 1.8 Litres |
| Power: | 700W |
| Voltage: | 220V-240V 50Hz |
| Inner Pot: | Aluminium non-stick coating |
| Steamer: | Stainless Steel |
| Accessories: | Measuring Cup and Spoon |
| Cooking Functions: | Automatic Cooking |
Kiam SFB-5704 (2.8L) Rice Cooker
SKU:
RCO-KIA-1002
In stock
Original price was: ৳ 4,100.৳ 3,800Current price is: ৳ 3,800. incl. VAT| Brand | Kiam |
|---|---|
| Capacity: | 2.8 Litres |
| Power: | 1000W |
| Voltage: | 220V-240V 50Hz |
| Inner Pot: | Aluminium non-stick coating |
| Steamer: | Stainless Steel |
| Accessories: | Measuring Cup and Spoon |
| Cooking Functions: | Automatic Cooking |
| Keep Warm: | 5 Hours |