Discover Conion washing machines in Bangladesh at Best Electronics. Affordable, reliable, and efficient models for your home. Shop now for exclusive deals.
Conion Washing Machine
Conion BE-2480ATLG (8 Kg) (Without Heater) Black Washing Machine
SKU:
WMC-CON-2481
In stock
Original price was: ৳ 35,500.৳ 31,240Current price is: ৳ 31,240. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Color | Black |
| WM Type | Top Load |
| WM Capacity | 8 KG |
| Net Weight: | 34kg |
| Gross Weight: | 39kg |
| Voltage: | 220-240V/50Hz |
| Wash Power: | 420W |
| Spin Power: | 420W |
| Spin Speed: | 740RPM |
| Product Dimension: | (570x580x985) mm |
| Package Dimension: | (670x660x1070) mm |
Conion BE-2495ATLG (9.5 Kg) (Without Heater) Black Washing Machine
SKU:
WMC-CON-2496
In stock
Original price was: ৳ 40,900.৳ 35,992Current price is: ৳ 35,992. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| WM Type | Top Load |
| WM Capacity | 9.5 KG |
| Color | Black |
| Net Weight: | 34kg |
| Gross Weight: | 39kg |
| Voltage: | 220-240V/50Hz |
| Wash Power: | 420W |
| Spin Power: | 420W |
| Spin Speed: | 740RPM |
| Product Dimension: | (570x580x985) mm |
| Package Dimension: | (670x660x1070) mm |
Conion BE 2480ATLG (8 Kg) (Without Heater) Washing Machine
SKU:
WMC-CON-2480
In stock
Original price was: ৳ 34,500.৳ 30,360Current price is: ৳ 30,360. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Color | Silver |
| WM Type | Top Load |
| WM Capacity | 8 KG |
| Net Weight: | 34kg |
| Gross Weight: | 39kg |
| Voltage: | 220-240V/50Hz |
| Wash Power: | 420W |
| Spin Power: | 420W |
| Spin Speed: | 740RPM |
| Product Dimension: | (570x580x985) mm |
| Package Dimension: | (670x660x1070) mm |
Conion BE 2495ATLG (9.5 Kg) (Without Heater) Washing Machine
SKU:
WMC-CON-2495
In stock
Original price was: ৳ 39,900.৳ 35,112Current price is: ৳ 35,112. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Color | Silver |
| WM Type | Top Load |
| WM Capacity | 9.5 KG |
| Net Weight: | 34kg |
| Gross Weight: | 39kg |
| Voltage: | 220-240V/50Hz |
| Wash Power: | 420W |
| Spin Power: | 420W |
| Spin Speed: | 740RPM |
| Product Dimension: | (570x580x985) mm |
| Package Dimension: | (670x660x1070) mm |