Home » Home Appliances » Refrigerator » Page 3
Showing 25–36 of 112 resultsSorted by latest
Refrigerator
Hisense RT1G236NAB/BD3 Premium Black 238L TMF Glass Door Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-HIS-2301
| Brand | Hisense |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Freezer Position | Top Mount |
| Panel Type: | Glass door |
| Panel Color: | Premium black |
| Gas: | R600a |
| Condenser: | Built-in |
| Interior color: | Monet grey |
| Total Capacity: | 238L |
| Fridge Capacity: | 138L |
| Door Rack: | 3 |
| Drawer QTY and Type: | 1 crisper box |
| Drawer Cover: | 1 |
| Egg Tray: | Yes |
| Freezer Capacity: | 100L |
| Shelf: | 2 |
| Ice maker: | Yes |
| Climate Type: | ST |
| Power: | 220-240V |
Hisense RT1G236NAMB/BD3 Mirror Black 238L TMF Inverter Glass Door Refrigerator
In stock
SKU:
REF-HIS-2302
| Brand | Hisense |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Freezer Position | Top Mount |
| Panel Type: | Glass Door |
| Panel Color: | Mirror Black |
| Gas: | R600a |
| Compressor Backcover: | Yes |
| Condenser: | Built-in |
| Interior Color: | Monet grey |
| Total Capacity: | 238L |
| Fridge Capacity: | 138L |
| Light for Fridge: | LED |
| Door Rack: | 3 |
| Drawer QTY and Type: | 1 crisper box |
| Egg Tray: | Yes |
| Drawer Cover: | 1 |
| Freezer Capacity: | 100L |
| Shelf: | 2 |
| Ice maker: | Yes |
| Climate Type: | ST |
| Power: | 220-240V |
Hisense BCD-522W 577L PUREFLAT Smart Cross Door Refrigerator
In stock
SKU:
REF-HIS-5006
Hisense RS3G558NMB/BD3 580 L Side by Side Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-HIS-5005
| Brand | Hisense |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Panel Type: | Glass door |
| Panel Color: | Premium black |
| Gas: | R600a |
| Compressor Backcover: | Yes |
| Condenser: | Built-in |
| Interior Color: | Monet Grey |
| Liner Material: | ABS |
| Total Capacity: | 580L |
| Fridge Capacity: | 355L |
| Water Dispenser: | Yes |
| Light for Fridge: | Ceiling LED |
| Food Preservation: | Preservation Light |
| Freezer Capacity: | 225L |
| Power: | 220-240V |
Conion BEW-380GD-BM4 (Black) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-3801
Conion BEW-720GD (Black) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-7200
| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Climatic Type (SN, N, ST, T): | N~T |
| Rated Voltage/ Hz/ watt: | 220~240 V/ 50 Hz |
| Compressor Input Power (watt): | 45.4 – 197 |
| Temperature Control (Electronic/ Mechanical): | Electronic |
| Defrosting (Automatic/ Manual): | Automatic |
| Condenser: | 100% Copper |
| Capillary: | Copper |
| Interior LED Lamp: | Yes |
| Drawer: | Yes |
| Cooling Effect: | Freezer Cabinet Less than -18℃ Refrigerator Cabinet 0℃ to +5℃ |
| Width/mm: | 865 mm |
| Depth/mm: | 720 mm |
| Height/mm: | 1690 mm |
Conion BEW-375GDBL-TM (Red) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-3704
Conion BEW-375GDBL-TM (Blue) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-3705
Conion BEW-375GDBL-TM (Black) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-3706
Conion BEW-270GDBL-TM (Red) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-2705
Conion BEW-270GDBL-TM (Black) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-2704
Whirlpool Fresh Magic Pro 236L Steel Onyx Refrigerator
In stock
SKU:
REF-WHL-7011
| Brand | Whirlpool |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Gross Capacity | 236 Liters |
| Cooling Type | Direct Cool |
| Colour | Steel Onyx |
| Refrigerant | R-600a |
| Dimension W x H x D (Without Box) | 56.8cm X 155.9cm X 71.5cm |
| Weight (Without Box) | 51kg |
| Exterior Body Build | Steel |
| Voltage Range(V) | 160-260 |
| CFC Free | Yes |
| HFC Free | Yes |
| Energy Class | 5 Star |
| Compressor | MM1110Y |