Home » Home Appliances » Refrigerator » Conion Fridge » Page 2
Showing 13–24 of 27 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by Brand
- Conion 27
Filter by Compressor
- Inverter 15
- Non-Inverter 12
Filter by Freezer Position
Conion Fridge
Conion BEW-420GD-TM (Black) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-4001
Conion BEW-600GD (Brown) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-6001
| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Climatic Type (SN, N, ST, T): | N~T |
| Rated Voltage/ Hz/ watt : | 220~240 V/ 50 Hz |
| Compressor Input Power (watt) : | 45.4 – 197 |
| Temperature Control (Electronic/ Mechanical) : | Electronic |
| Defrosting (Automatic/ Manual) : | Automatic |
| Condenser : | 100% Copper |
| Capillary : | Copper |
| Interior LED Lamp : | Yes |
| Drawer : | Yes |
| Cooling Effect: | Freezer Cabinet Less than -18℃ Refrigerator Cabinet 0℃ to +5℃ |
| Width/mm : | 865 mm |
| Depth/mm : | 720 mm |
| Height/mm : | 1690 mm |
Conion BEW-375GD-TM (Black) Inverter Refrigerator
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
REF-CON-3703
Conion BEW-600GD (Black) Inverter Refrigerator
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
REF-CON-6000
| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Climatic Type (SN, N, ST, T): | N~T |
| Rated Voltage/ Hz/ watt : | 220~240 V/ 50 Hz |
| Compressor Input Power (watt) : | 45.4 – 197 |
| Temperature Control (Electronic/ Mechanical) : | Electronic |
| Defrosting (Automatic/ Manual) : | Automatic |
| Condenser : | 100% Copper |
| Capillary : | Copper |
| Interior LED Lamp : | Yes |
| Drawer : | Yes |
| Cooling Effect: | Freezer Cabinet Less than -18℃ Refrigerator Cabinet 0℃ to +5℃ |
| Width/mm : | 865 mm |
| Depth/mm : | 720 mm |
| Height/mm : | 1690 mm |
Conion BEW-375GD-TM (Blue) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-3702
Conion BEW-375GD-TM (Red) Inverter Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-3701
Conion BEW-230GD-BM3 (Gold) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-2302
Conion BEW-230GD-BM3 (Blue) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-2301
Conion BEK-225 TMGR (Red) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-2032
Conion BE-170 GD (Black & Blue) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-1077
| Brand | Conion |
|---|---|
| Capacity: | 170 Litres |
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Freezer Position | Top Mount |
| Color: | Black and Blue |
| Dimension H x W x D (mm): | 1464 x 555 x 623 |
| Net Weight: | 52Kg |
| Cooling System: | Defrost |
| Condenser: | Inside |
| Refrigerant: | R600a, |
| Voltage/Frequency: | 220V/50HZ |
| Foaming Agent: | CYCLOPENTANE |
Conion BE-170 GD (Black & Red) Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-1076
Conion BE-87 Refrigerator
In stock
SKU:
REF-CON-1067
| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Freezer Position | Top Mount |
| Capacity: | 67 Litres |
| Color: | Dark Silver |
| Refrigerant: | R600a,20g |
| Energy Class: | A+ |
| Key/Lock: | Yes |
| Chiller Compartment: | Yes |
| Interior Lamp: | Yes |
| Flush Back Design: | Yes |
| Reversible Door: | Yes |
| Handle: | Recessed |
| 2L Bottle Rack: | Yes |