Conion Glass Door Refrigerator
Conion BEW-420GD-TM (Black) Inverter Refrigerator
SKU:
REF-CON-4001
In stock
Original price was: ৳ 61,000.৳ 53,680Current price is: ৳ 53,680. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Door Type : | Cristal Glass Door (CD) |
| Volume(L) : | Total: 420 Freezer: 200 Refrigerator: 220 |
| Shelf Type: | Tempered Glass shelf |
| Refrigerant : | R600a, 52g |
| Voltage/Frequency: | 220V/50HZ |
| Anti-Bacterial Gasket : | Yes |
Conion BEW-600GD (Brown) Inverter Refrigerator
SKU:
REF-CON-6001
In stock
Original price was: ৳ 107,400.৳ 94,512Current price is: ৳ 94,512. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Climatic Type (SN, N, ST, T): | N~T |
| Rated Voltage/ Hz/ watt : | 220~240 V/ 50 Hz |
| Compressor Input Power (watt) : | 45.4 – 197 |
| Temperature Control (Electronic/ Mechanical) : | Electronic |
| Defrosting (Automatic/ Manual) : | Automatic |
| Condenser : | 100% Copper |
| Capillary : | Copper |
| Interior LED Lamp : | Yes |
| Drawer : | Yes |
| Cooling Effect: | Freezer Cabinet Less than -18℃ Refrigerator Cabinet 0℃ to +5℃ |
| Width/mm : | 865 mm |
| Depth/mm : | 720 mm |
| Height/mm : | 1690 mm |
Conion BEW-375GD-TM (Black) Inverter Refrigerator
SKU:
REF-CON-3703
In stock
Original price was: ৳ 55,600.৳ 48,928Current price is: ৳ 48,928. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Door Type : | Cristal Glass Door (CD) |
| Volume(L) : | Total: 375 Freezer: 175 Refrigerator: 200 |
| Shelf Type: | Tempered Glass shelf |
| Refrigerant : | R600a, 52g |
| Voltage/Frequency: | 220V/50HZ |
| Anti-Bacterial Gasket : | Yes |
Conion BEW-600GD (Black) Inverter Refrigerator
SKU:
REF-CON-6000
In stock
Original price was: ৳ 107,400.৳ 94,512Current price is: ৳ 94,512. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | No-Frost |
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Climatic Type (SN, N, ST, T): | N~T |
| Rated Voltage/ Hz/ watt : | 220~240 V/ 50 Hz |
| Compressor Input Power (watt) : | 45.4 – 197 |
| Temperature Control (Electronic/ Mechanical) : | Electronic |
| Defrosting (Automatic/ Manual) : | Automatic |
| Condenser : | 100% Copper |
| Capillary : | Copper |
| Interior LED Lamp : | Yes |
| Drawer : | Yes |
| Cooling Effect: | Freezer Cabinet Less than -18℃ Refrigerator Cabinet 0℃ to +5℃ |
| Width/mm : | 865 mm |
| Depth/mm : | 720 mm |
| Height/mm : | 1690 mm |
Conion BEW-375GD-TM (Blue) Inverter Refrigerator
SKU:
REF-CON-3702
In stock
Original price was: ৳ 55,600.৳ 48,928Current price is: ৳ 48,928. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Freezer Position | Top Mount |
| Door Type : | Cristal Glass Door (CD) |
| Volume(L) : | Total: 375 Freezer: 175 Refrigerator: 200 |
| Shelf Type: | Tempered Glass shelf |
| Refrigerant : | R600a, 52g |
| Voltage/Frequency: | 220V/50HZ |
| Anti-Bacterial Gasket : | Yes |
Conion BEW-375GD-TM (Red) Inverter Refrigerator
SKU:
REF-CON-3701
In stock
Original price was: ৳ 55,600.৳ 48,928Current price is: ৳ 48,928. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Compressor | Inverter |
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Freezer Position | Top Mount |
| Door Type : | Cristal Glass Door (CD) |
| Volume(L) : | Total: 375 Freezer: 175 Refrigerator: 200 |
| Shelf Type: | Tempered Glass shelf |
| Refrigerant : | R600a, 52g |
| Voltage/Frequency: | 220V/50HZ |
| Anti-Bacterial Gasket : | Yes |
Conion BEW-230GD-BM3 (Gold) Refrigerator
SKU:
REF-CON-2302
In stock
Original price was: ৳ 40,500.৳ 35,640Current price is: ৳ 35,640. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Door Type: | Crystal Glass Door (CD) |
| Volume (L): | Total: 230 Freezer: 110 Refrigerator: 120 |
| Shelf Type: | Tempered Glass shelf |
| Refrigerant: | R600a, 52g |
| Voltage/Frequency: | 220V/50HZ |
| Anti-Bacterial Gasket: | Yes |
Conion BEW-230GD-BM3 (Blue) Refrigerator
SKU:
REF-CON-2301
In stock
Original price was: ৳ 40,500.৳ 35,640Current price is: ৳ 35,640. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Door Type : | Crystal Glass Door (CD) |
| Volume (L): | Total: 230 Freezer: 110 Refrigerator: 120 |
| Shelf Type: | Tempered Glass shelf |
| Refrigerant: | R600a, 52g |
| Voltage/Frequency : | 220V/50HZ |
| Anti-Bacterial Gasket: | Yes |
Conion BEK-225 TMGR (Red) Refrigerator
SKU:
REF-CON-2032
In stock
Original price was: ৳ 34,900.৳ 30,712Current price is: ৳ 30,712. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Capacity: | 225 Litres |
| Color: | Red |
| Rated Current(A): | 0.9 |
| Refrigerant: | R600a, 66g |
| Weight(kg): | 45.5 |
| Wattage(W): | 195 |
Conion BG-205FDPG (Purple) Refrigerator
SKU:
REF-CON-2042
In stock
Original price was: ৳ 38,900.৳ 34,232Current price is: ৳ 34,232. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Freezer Position | Bottom Mount |
| Capacity: | 205 Litres |
| Color: | Purple |
Conion BEK-195TMGB (Red) Refrigerator
SKU:
REF-CON-2024
In stock
Original price was: ৳ 32,900.৳ 28,952Current price is: ৳ 28,952. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |
| Capacity: | 195 Litres |
| Color: | Red |
| Rated Current(A): | 0.9 |
| Refrigerant: | R600a, 66g |
| Weight(kg): | 45.5 |
| Wattage(W): | 195 |
Conion BG-205FDPG (Red) Refrigerator
SKU:
REF-CON-2041
In stock
Original price was: ৳ 38,900.৳ 34,232Current price is: ৳ 34,232. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Refrigerator Defrost Type | Frost |
| Refrigerator Compressor | Non-Inverter |
| Freezer Position | Top Mount |