LG Deep Freezer
LG GCFB305BQCF .ADVQRIL 291L Deep Freezer
In stock
Original price was: ৳ 72,900.৳ 69,900Current price is: ৳ 69,900. incl. VAT| Brand | LG |
|---|---|
| Color | Gray |
| Freezer Door Type | PCM Door |
| Number of Doors: | 1 |
| Storage / Net Volume (Freezer): | 273 L |
| Gross Volume (Total): | 291 L |
| Stuffing Quantity (40ft): | 112 Units |
| Temperature Control: | Manual (-12°C ~ -34°C) |
| Handle Type: | External |
| Handle Material: | ABS / Plastic |
| Puff Thickness: | 60 mm (Inner Case) / 64 mm (Door) |
| Refrigerant: | R600a |
| Rated Frequency: | 50 Hz |
| Rated Voltage: | 230 V (187V ~ 275V) |
| Rated Power: | 140 W |
| Roller Quantity: | 4 |
| Energy Consumption: | 34.95 kWh/month |
| Climate Class: | SN / N / ST / T |
| Freezing Capacity: | 11 kg / 24h |
| EER: | 4.6 Btu/W.h |
| Sound Power: | 40 dB |
| Power Plug Type: | G Type |
LG GCFB255BQCF .ADVQRIL 243L Deep Freezer
In stock
Original price was: ৳ 65,900.৳ 61,900Current price is: ৳ 61,900. incl. VAT| Brand | LG |
|---|---|
| Color | Gray |
| Freezer Door Type | PCM Door |
| Number of Doors: | 1 |
| Storage / Net Volume (Freezer): | 228 L |
| Gross Volume (Total): | 243 L |
| Stuffing Quantity (40ft): | 132 Units |
| Temperature Control: | Manual (-12°C ~ -34°C) |
| Handle Type: | External |
| Handle Material: | ABS / Plastic |
| Puff Thickness: | 60 mm (Inner Case) / 64 mm (Door) |
| Refrigerant: | R600a |
| Rated Frequency: | 50 Hz |
| Rated Voltage: | 230 V (187V ~ 275V) |
| Rated Power: | 130 W |
| Roller Quantity: | 4 |
| Energy Consumption: | 34.95 kWh/month |
| Climate Class: | SN / N / ST / T |
| Freezing Capacity: | 10 kg / 24h |
| EER: | 4.6 Btu/W.h |
| Sound Power: | 40 dB |
| Power Plug Type: | G Type |
LG GCFB205BQCF .ADVQRIL 194L Deep Freezer
In stock
Original price was: ৳ 55,900.৳ 53,900Current price is: ৳ 53,900. incl. VAT| Brand | LG |
|---|---|
| Color | Gray |
| Freezer Door Type | PCM Door |
| Number of Doors: | 1 |
| Storage / Net Volume (Freezer): | 185 L |
| Gross Volume (Total): | 194 L |
| Stuffing Quantity (40ft): | 167 Units |
| Temperature Control: | Manual (-12°C ~ -34°C) |
| Handle Type: | External |
| Handle Material: | ABS / Plastic |
| Puff Thickness: | 60 mm (Inner Case) / 64 mm (Door) |
| Refrigerant: | R600a |
| Rated Frequency: | 50 Hz |
| Rated Voltage: | 230 V (187V ~ 275V) |
| Rated Power: | 130 W |
| Roller Quantity: | 4 |
| Energy Consumption: | 34.95 kWh/month |
| Climate Class: | SN / N / ST / T |
| Freezing Capacity: | 9 kg / 24h |
| EER: | 4.6 Btu/W.h |
| Sound Power: | 40 dB |
| Power Plug Type: | G Type |