Shop Hitachi Chest Freezer at Best Electronics, Bangladesh. Reliable, energy-efficient, and perfect for your storage needs. Buy online or in-store.
Hitachi Chest Freezer
Hitachi HRCS11316MNW 316L Chest Freezer
SKU:
FZR-HIT-3001
In stock
Original price was: ৳ 74,900.৳ 67,410Current price is: ৳ 67,410. incl. VAT| Brand | Hitachi |
|---|---|
| Color | White |
| Freezer Door Type | PCM Door |
| Capacity: | 316 Litres |
| Rated Voltage: | 220-240 V |
| Frequency: | 50 Hz |
| Door Handle: | External Handle with Lock |
| White Inner Liner: | Yes |
| Cooling System: | Static |
| Basket/Shelf QTY: | 2 Basket |
| Convertible Freezer to Fridge: | Yes |
| Color of Handle: | Dark Grey |
| LED/Incandescent Lamp: | LED |
Hitachi HRCJ9200MNWBD 200L Chest Freezer
SKU:
FZR-HIT-2001
In stock
Original price was: ৳ 56,900.৳ 51,210Current price is: ৳ 51,210. incl. VAT| Brand | Hitachi |
|---|---|
| Color | White |
| Freezer Door Type | PCM Door |
| Power Supply/Frequency: | 220–240V/50 Hz |
| Climate Class: | T |
| Door Handle: | External Handle with Lock |
| White Inner Liner: | Yes |
| Cooling System: | Static |
| Color of Handle: | Dark Grey |
| Basket: | 1 Basket |
| Temperature Range: | 2°C to -22°C |
| Convertible Mode: | Freezer ⇄ Fridge |
| Control Type: | Mechanical Control |