Buy Hisense WiFi Full DC Inverter AC in Bangladesh at Best Electronics. Enjoy energy savings, smart cooling & fast delivery. Order now.
Hisense WiFi Full DC Inverter AC
Hisense AS18TZ4RMATD01AU 1.5 Ton WiFi Full DC Inverter Air Conditioner
SKU:
RAC-HIS-1802
In stock
Original price was: ৳ 97,300.৳ 72,975Current price is: ৳ 72,975. incl. VAT| Brand | Hisense |
|---|---|
| AC Type | Inverter & Wi-Fi |
| AC Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Air Conditioner Function: | Cooling |
| Rated Voltage (V): | 220-240V, 50 Hz |
| Rated Input Power (W): | 1650 |
| Rated Current (A): | 7.3 |
| Noise Level (dB) Indoor (Mid Fan Speed): | 40 |
| Noise Level (dB) Outdoor: | 56 |
| Connecting Pipe Length (m): | 4 |
| Condenser Type: | Copper Tube Condenser |
| Compressor Type: | Rotary, Inverter |
| Temperature Control Range: | 16°C-30°C |
| Display Type (Indoor): | LED |
| Display Dimmer: | YES |
| Auto Swing Louver | YES |
| Indoor Unit Filter: | Washable PP Filter |
| 24 Hour Timer: | YES |
| Super Function: | YES |
| Operation/Control: | Wirelesss Remote Controlled |
| 3 Speed and Auto Indoor Fan Control: | YES |
Hisense AS22TZ4RXBTD00AU 2 Ton Wifi Full DC Inverter Air Conditioner
SKU:
RAC-HIS-2402
In stock
Original price was: ৳ 118,100.৳ 88,575Current price is: ৳ 88,575. incl. VAT| Brand | Hisense |
|---|---|
| AC Type | Inverter & Wi-Fi |
| AC Cooling Capacity | 2 Ton |
| Air Conditioner Function: | Cooling |
| Capacity (MIN-MAX): | 5616-24000 Btu/h |
| Rated Voltage (V): | 220-240V, 50 Hz |
| Rated Input Power (W): | 2050 |
| Noise Level (dB) Indoor (Mid Fan Speed): | 40 |
| Noise Level (dB) Outdoor: | 56 |
| Connecting Pipe Length (m): | 4 |
| Condenser Type: | Copper Tube Condenser |
| Compressor Type: | Rotary, Inverter |
| Temperature Control Range: | 16°C-30°C |
| Display Type (Indoor): | LED |
| Display Dimmer: | YES |
| Auto Swing Louver: | YES |
| Indoor Unit Filter: | Washable PP Filter |
| 24 Hour Timer: | YES |
| Super Function: | YES |
| Operation/Control: | Wirelesss Remote Controlled |
| 3 Speed and Auto Indoor Fan Control: | YES |