Explore the top-selling televisions (TVs) in Bangladesh at Best Electronics. Find the perfect TV for your home entertainment needs with the latest models and best deals.
Showing all 2 resultsSorted by latest
Explore the top-selling televisions (TVs) in Bangladesh at Best Electronics. Find the perfect TV for your home entertainment needs with the latest models and best deals.
In stock
| Brand | Toshiba |
|---|---|
| Screen Size | 40″ |
| Screen Type | LED |
| Resolution | FHD |
| OS | Android TV |
| RAM: | 1 GB |
| Memory: | 8 GB |
| Display: | Bezel-Less |
| Refresh Rate: | 60Hz |
| Viewing Angle: | 178º/178º |
| DOLBY VISION: | No |
| DOLBY ATMOS: | Yes |
| HDMI Ports: | Yes X 2 |
| HDMI CEC: | Yes |
| LAN: | Yes X 1 |
| USB ports: | Yes X 1 |
| Wifi: | Yes (Dual Band) |
| OPTICAL AUDIO OUT: | Yes X 1 |
| BLUETOOTH: | Yes (V5.0) |
| Voltage: | 100-240V/50,60Hz |
| Power Consumption: | • On mode Power Consumption (Watts): 70W • Standby Power consumption (Watts): <0.5W |
In stock
| Brand | Conion |
|---|---|
| Screen Size | 39″ |
| Screen Type | LED |
| Resolution | HD |
| OS | Android TV |
| CPU: | A35*4 1.5GHz |
| GPU: | Mali 400*2 |
| OS: | Android 8.0 |
| Memory/Flash: | 1GB DDR3 /8GB Flash |
| Wi-Fi? Built-in: | Yes |
| Smart TV: | Yes |
| Dimension WxHxD (cm): | 940X113X590 |
| HDMI Ports: | 2 |
| USB Ports: | 2 |
| AV In: | Yes |
| VGA In: | Yes |
| Surround System: | Yes |
| Max Audio Output Power: | 8W + 8W |
| RJ45 Input: | 1 |
| Power Consumption: | :74W |
| Remote: | 2 |
No account yet?
Create an Account