Home » TV & Entertainment » LED TV » Conion LED TV » Conion Google TV
Showing all 2 resultsSorted by latest
Discover Conion Google TV at Best Electronics in Bangladesh. Enjoy smart features, stunning visuals & exclusive offers today.
Filter by price
Filter by Brand
- Conion 2
Conion Google TV
Conion 43″ BE-43W9000G UHD 4K Google TV
In stock
SKU:
CTV-CON-4324
| Brand | Conion |
|---|---|
| Screen Size | 43″ |
| Screen Type | LED |
| Resolution | UHD (4K) |
| OS | Google TV |
| Backlight source: | DLED |
| Refresh Rate: | 60Hz |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Display Resolution: | 3840X2160 |
| Brightness: | 240cd/m2 |
| Contrast Ratio: | 1000:1 |
| Response Time: | 6 ms |
| Viewing Angle: | 178° / 178° |
| Color Gamut (NTSC): | 68% |
| Power Input: | 110 ~ 240V |
| Standby Power: | ≤0.5W |
| Rated Power: | 98W |
| CPU: | Quad Core |
| RAM: | 2GB |
| ROM: | 16GB |
| Audio Power (Output): | 8W+8W |
| Bluetooth (Version): | 5.1 |
| WIFI (Type): | 2T2R |
| Voice command: | Google Assistant/Far Field Voice Control |
| USB 2.0: | 2 |
| HDMI: | 3 |
| Operating System: | Android 11.0 |
| Dolby: | Yes |
| Dimensions without stand (L x W x H): | 957×87×569mm |
| Dimensions with stand (L x W x H): | 957×258×614mm |
| Net weight (with stand): | 7.4kg |
| Gross weight (with stand): | 9.3kg |
Conion 32″ BE-32W9000G HD Google TV
In stock
SKU:
CTV-CON-3224
| Brand | Conion |
|---|---|
| Screen Size | 32″ |
| Screen Type | LED |
| Resolution | HD |
| OS | Google TV |
| Backlight source: | DLED |
| Refresh Rate: | 60Hz |
| Display Resolution: | 1366X768 |
| Brightness: | 180cd/m2 |
| Contrast Ratio: | 1100 : 1 |
| Response Time: | 8.5 ms |
| Viewing Angle: | 178° / 178° |
| Color Gamut (NTSC): | 65% |
| Power Input: | 110 ~ 240V |
| Standy Power: | ≤0.5W |
| Rated Power: | 55W |
| CPU: | Quad Core |
| RAM: | 1.5 GB |
| ROM: | 8GB |
| Audio Power (Output): | 6W+6W |
| Bluetooth (Version): | 5.1 |
| WIFI (Type): | 2T2R |
| Voice command: | Google Assistant/Far Field Voice Control |
| USB 2.0: | 2 |
| HDMI: | 2 |
| Dobly: | Yes |
| Operation System: | Android 11.0 |
| Dimensions without stand (L x W x H): | 717×82×424mm |
| Dimensions with stand (L x W x H): | 717×233×477mm |
| Net weight (with stand): | 4.1kg |
| Gross weight (with stand): | 5.0kg |