Chargers
Yison Celebrat C-H6-EU 2.4A White USB Charger Adapter (A-Micro)
In stock
৳ 690 incl. VAT| Brand | YISON |
|---|---|
| Number of Ports: | 1 |
| Max Output: | 12/1.5A |
| Current: | 2.4A |
| Material: | Plastic |
| Frequency: | 50/60Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240V |
| Output Voltage: | 5V/3 9V/2A 12/1.5A |
Yison Celebrat PD 30W White Charger Adapter (US Plug)
In stock
৳ 1,150 incl. VAT| Brand | YISON |
|---|---|
| Wattage: | 30W |
| Output Type: | USB-C |
| Number of Ports: | 3 |
| Port Type: | 3 USB-A ports |
| Current: | 2.4A |
| Frequency: | 50/60Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240V |
| Output Voltage: | 5V |
Vyvylabs GaN Travelling Set 65W A+2C (US+EU+UK plug) Black Fast Charger
In stock
৳ 4,085 incl. VAT| Brand | Vyvylabs |
|---|---|
| Material: | PC V0 |
| Input: | AC100-240V |
| Type-C1/2 Output: | 65W Max |
| USB-A Output: | 60W Max |
| Type-C1+USB-A Qutput: | 45W+18W Max |
| Type-C1+Type-c2 Output: | 45W+20W Max |
| Type-C2+USB-A Output: | 15W Max |
| Type-C1+Type-C2+USB-A Output: | 45W+15W Max |
| Weight: | 142g |
Vyvylabs GaN 35W A+C (US plug) Black Fast Charger
In stock
৳ 1,955 incl. VAT| Brand | Vyvylabs |
|---|---|
| Material: | Fire-proof PC |
| Input: | AC100-240V |
| Type-C Output: | 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, 15V/2A, 20V/1.75A (PD 35W) |
| USB-A Output: | 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (QC 18W) |
| USB-A + Type-C Output: | 5V/4.2A |
| Weight: | 54.8g |
Vyvylabs GaN 35W A+C (US plug) White Fast Charger
In stock
৳ 1,925 incl. VAT| Brand | Vyvylabs |
|---|---|
| Material: | Fire-proof PC |
| Input: | AC100-240V |
| Type-C Output: | 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, 15V/2A, 20V/1.75A (PD 35W) |
| USB-A Output: | 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (QC 18W) |
| USB-A + Type-C Output: | 5V/4.2A |
| Weight: | 54.8g |
Vyvylabs GaN 35W A+C (EU plug) White Fast Charger
In stock
৳ 1,955 incl. VAT| Brand | Vyvylabs |
|---|---|
| Material: | Fire-proof PC |
| Input: | AC100-240V |
| Type-C Output: | 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, 15V/2A, 20V/1.75A (PD 35W) |
| USB-A Output: | 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (QC 18W) |
| USB-A + Type-C Output: | 5V/4.2A |
| Weight: | 54.8g |
Vyvylabs Polished 20W C (EU plug) Black Fast Charger
In stock
৳ 1,030 incl. VAT| Brand | Vyvylabs |
|---|---|
| Inputs: | AC100-240V |
| Outputs: | 20 W |
| Output Interface: | USB-C |
| Materials: | Fire-proof PC |
| Applied Fast Charge Protocols: | USB PD |
Vyvylabs GaN 35W A+C (EU plug) Black Fast Charger
In stock
৳ 1,980 incl. VAT| Brand | Vyvylabs |
|---|---|
| Inputs: | 100-250V~50-60Hz, 2.1A |
| Transmitted Power: | 35W |
| Output Interface: | USB Type-A & USB Type-C |
| Materials: | Fire-proof PC |
Choetech PD65W GAN Ultra thin A+C black Wall Charger
In stock
৳ 3,315 incl. VAT| Brand | Choetech |
|---|---|
| Materials: | PC Fireproof |
| Input: | AC100-240V, 50/60Hz 1.6A |
| TYPE-C: | 5V⎓3A, 9V⎓3A, 12V⎓3A, 15⎓3A, 20V⎓25A |
| Output PPS: | 3.3-11V⎓05A, 3.3-20V⎓3.25A |
| USB-A: | 5V⎓3A, 9V⎓3A, 12V⎓3A ,20V⎓25A |
| TYPE-C+USB-A: | 45W +10.5W |
| Total Output: | 67W (Max) |
Choetech 3-in-1 Holder Magnetic Wireless Charger
In stock
৳ 2,400 incl. VAT| Brand | Choetech |
|---|---|
| Material: | Aluminum alloy + PC |
| Input Port: | USB Type-C |
| Input Power: | 5-9V/3A |
| Compatibility: | iPhone 12/13/14, AirPods Pro, Apple Watch |
| Power: | Smartphone (15W), Smartwatch (2.5W), Headphones (5W) |
| Support: | 3 Devices Smoothly |
Baseus Superior Series USB to Type-C 66W Fast Charging White Data Cable
In stock
৳ 340 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Current: | 11V/6A (66W Max.) |
| Input Interface: | USB |
| Output Interface: | Type-C |
| Cable Length: | 1m |
| Materials: | ABS+TPE |
| Transmission Rate: | 480Mbps |
Baseus US PowerCombo 3AC+1U+2C 20W Lite 6 Ports Power Strip
In stock
৳ 4,270 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Charging port: | 3 AC + 2 USB-C + 1 USB-A |
| Power: | DC: 20W AC: 1625W |
| Surge Protection: | 1200 J |
| Charging Ports: | 3 AC + 2 USB-C + 1 USB-A |
| Weight: | 11.4 |