Home » Lifestyle Gadgets & Accessories » Car Accessories
Showing 1–12 of 14 resultsSorted by latest
Shop premium car accessories in Bangladesh at Best Electronics. Find chargers, mounts & gadgets to upgrade your driving experience.
Car Accessories
Baseus 300W Super Si Power Inverter CN/EU
In stock
৳ 8,155 incl. VAT
| Brand | Baseus |
|---|---|
| Material: | PC+ABS |
| Cigarette lighter connector DC Input: | 12V=20A Max. |
| Power supply alligator DC Input: | 12V=40A Max. |
| AC Output: | 200V-240V~, 50Hz 300W Max. (pure sine wave) |
| Type-C Output: | 5V/3A, 9V/2.77A, 12V/2.5A Max. |
| USB-A Output: | 5V/3A, 9V/2A, 10V/2A, 12V/2.5A Max. |
| Size: | 201 * 90 * 46.5mm |
| Length of Cigarette Lighter Cable: | 60cm |
| Battery Alligator Clip Cable: | 40cm |
| Weight: | About 520g |
Baseus All Metal Temporary Black Parking Number Plate(dual-number version)
In stock
৳ 1,299 incl. VAT