Shop premium car accessories in Bangladesh at Best Electronics. Find chargers, mounts & gadgets to upgrade your driving experience.
Car Accessories
Vyvylabs Dustless Vehicle Black Garbage Can
In stock
৳ 770 incl. VAT| Brand | Vyvylabs |
|---|---|
| Material: | ABS+PC |
| Capacity: | 800 ml |
| Foot Pedal: | No |
Baseus Door Open Black Warning Light 2pcs
In stock
৳ 650 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Material: | ABS+PC |
| Shell Color: | Black/White. |
| Light Color: | White. |
| Light Source: | 6-LEDs |
| Flash Mode: | Alternating Flashing |
| Section: | 2 sections |
| Battery: | Built-in 2PCS Li Battery/Bulb (not support recharge) |
Baseus Handy Grey Car home Dual-use Mop Replacement Cloth
In stock
৳ 725 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Quantity Per Pack: | 2 Pieces |
| Material: | Aluminum alloy + ABS |
| Suitable: | Universal for all the cars |
| Size: | 120*80*600mm |
| Weight: | 372g |
Baseus Smart Cleaner Auto Black Car Trash Can
In stock
৳ 1,900 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Battery Life: | 60 Days |
| USB Type: | Type-C |
| Bags: | 2 Rolls/60 Each |
Baseus Metal Age Gravity Black Car Mount (Connecting Rod Type)
In stock
৳ 1,148 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Material: | Aluminum alloy + ABS |
| Fixed position: | Car center consoles |
| Install way: | Paste type |
Baseus Premium 2 Series Cluster Black Car Ashtray
In stock
৳ 1,850 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| LED Light: | Yes |
| Waterproof: | Yes (without Spillage) |
| Grooves: | 3 |
Baseus 300W Super Si Power Inverter CN/EU
In stock
৳ 8,155 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Material: | PC+ABS |
| Cigarette lighter connector DC Input: | 12V=20A Max. |
| Power supply alligator DC Input: | 12V=40A Max. |
| AC Output: | 200V-240V~, 50Hz 300W Max. (pure sine wave) |
| Type-C Output: | 5V/3A, 9V/2.77A, 12V/2.5A Max. |
| USB-A Output: | 5V/3A, 9V/2A, 10V/2A, 12V/2.5A Max. |
| Size: | 201 * 90 * 46.5mm |
| Length of Cigarette Lighter Cable: | 60cm |
| Battery Alligator Clip Cable: | 40cm |
| Weight: | About 520g |
Baseus High Efficiency One to Two Silver Cigarette Lighter
In stock
৳ 1,346 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Dual USB Output: | 3.4A |
| Output: | 12-24V |
| Material: | Aluminum alloy + plastic |
| Input: | 12-24V |
| USB Output: | 5V 3.1A (Max) |
| Total Output: | 100W (Max) |
| Line Length: | 60 cm |
| Cigarette Lighter Output: | 80W (Max) |
Baseus Energy Storage Backseat Holder Wireless Charger
In stock
৳ 2,356 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Input: | Type-C 5V/2A, 9V/2A, 12V/2A |
| Output: | 5W/7.5W/10W/15W |
| Applicable equipment: | Mobile phone: 4.7-6.5 inches |
| Charging Power: | 15W |
| Charging Cable Length: | 1.5m |
Baseus All Metal Temporary Black Parking Number Plate(dual-number version)
In stock
৳ 1,299 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Material: | Aluminum alloy + colloid magnet |
| Number: | “0-9” colloid magnet number |
| Install way: | Paste |
| Fixed Position: | Car Mesa |
| Size: | 120 x 24 x 18mm |
Baseus OrganizeFun Series Car Console Storage Organizer
In stock
৳ 1,845 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Material: | PU+Flocking Cotton+ABS |
| Weight: | 450 G |
| Size: | 270x170x168mm |
Baseus Blind Spot Rearview Mirror
In stock
৳ 500 incl. VAT| Brand | Baseus |
|---|---|
| Material: | Glass |
| Color: | Black |
| Technology: | AF Ion Injection |
| Placement on Vehicle: | Rear View Mirror |
| Size: | 49mm*13mm |
| Weight: | 80g |