Mixer Grinder
Prestige Mixer Grinder Stylo v2 Red (3 Jar)
SKU:
MIX-PTG-2301
In stock
Original price was: ৳ 9,200.৳ 7,820Current price is: ৳ 7,820. incl. VAT| Brand | Prestige |
|---|---|
| Mix-Power | 750 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Number of Speeds | 3 |
| Dimensions LxWxH | 19cm x 24.5cm x 27.5cm |
KENT Mixer Grinder True Mix-3 Jar (White)
SKU:
MIX-KNT-2303
In stock
Original price was: ৳ 7,800.৳ 7,020Current price is: ৳ 7,020. incl. VAT| Brand | Kent |
|---|---|
| Mix-Power | 750 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
KENT Mixer Grinder True Mix- 3 Jar (Black)
SKU:
MIX-KNT-2302
In stock
Original price was: ৳ 7,800.৳ 7,020Current price is: ৳ 7,020. incl. VAT| Brand | Kent |
|---|---|
| pa_power | 1220 |
| Number of Jars | 3 Jar |
KENT Mixer Grinder Rapid Mix – 3 Jar (White)
SKU:
MIX-KNT-2301
In stock
Original price was: ৳ 6,300.৳ 4,900Current price is: ৳ 4,900. incl. VAT| Brand | Kent |
|---|---|
| Mix-Power | 550 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
Panasonic MX-AV325 (Topaz Yellow) Mixer Grinder
SKU:
MIX-PAN-3001
In stock
Original price was: ৳ 14,200.৳ 12,780Current price is: ৳ 12,780. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Mix-Power | 600 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
Panasonic Mixer Grinder MX-AV425SO-Sunstone Orange
SKU:
MIX-PAN-4006
In stock
Original price was: ৳ 17,000.৳ 15,400Current price is: ৳ 15,400. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Mix-Power | 600 W |
| Number of Jars | 4 Jar |
Panasonic Mixer Grinder MX-AV425CB-Charocal Black
SKU:
MIX-PAN-4003
In stock
Original price was: ৳ 16,800.৳ 15,120Current price is: ৳ 15,120. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Mix-Power | 600 W |
| Number of Jars | 4 Jar |
Panasonic MX-AV325 (Coral Blue) Mixer Grinder
SKU:
MIX-PAN-3002
In stock
Original price was: ৳ 14,200.৳ 12,780Current price is: ৳ 12,780. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Mix-Power | 600 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
Panasonic Mixer Grinder MX-AV425-Rustic Red
SKU:
MIX-PAN-4004
In stock
Original price was: ৳ 17,000.৳ 15,400Current price is: ৳ 15,400. incl. VAT| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Mix-Power | 600 W |
| Number of Jars | 4 Jar |
Conion BE-JU350G (3 Jar) Mixer Grinder
SKU:
MIX-CON-3006
In stock
Original price was: ৳ 5,590.৳ 5,290Current price is: ৳ 5,290. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Mix-Power | 850 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Voltage: | 220-240 V AC ~ 50/60 Hz |
| RPM: | 18000 – 20000 (with out load) |
| Rating: | 30 Min.(2min on/1 min off) |
| Speed Control: | 3 Speed with Incher |
| Domes: | Virgin Polycarbonate |
| Blades: | Polished Stainless Steel |
| 3 Jar Capacities: | 1.5 Ltr Juicer, 1 Ltr Dry, 300 ml Mill Jar |
Conion BE-JU300R (3 Jar) Mixer Grinder
SKU:
MIX-CON-3005
In stock
Original price was: ৳ 5,790.৳ 5,490Current price is: ৳ 5,490. incl. VAT| Brand | Conion |
|---|---|
| Mix-Power | 850 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Voltage: | 220-240 V AC ~ 50/60 Hz |
| RPM: | 18000 – 20000 (with out load) |
| Rating: | 30 Min.(2min on/1 min off) |
| Speed Control: | 3 Speed with Incher |
| Domes: | Virgin Polycarbonate |
| Blades: | Polished Stainless Steel |
| 3 Jar Capacities: | 1.5 Ltr Juicer, 1 Ltr Dry, 300 ml Mill Jar |
Philips Mixer Grinder HL-7505/00 (3 Jar)
SKU:
MIX-PHL-2401
In stock
Original price was: ৳ 8,150.৳ 6,928Current price is: ৳ 6,928. incl. VAT| Brand | Philips |
|---|---|
| Mix-Power | 500 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Color: | White and Purple |
| RPM blender (max) | 20,000 |
| Blade: | Stainless Steel |
| Number of speed settings: | 3 + Pulse |
| Dimensions of product (LxWxH): | 210 x 175 x 205 mm |
| Weight of product: | 2.7 kg |
| Material accessories: | ROHS compliant ABS body |
| Voltage: | 230V |
| Jars Capacity: | 1.25L, 0.75L, 0.33L |
| MIX Jar Type | Steel |