Home » Kitchen Appliances » Mixer Grinder » Jusal Mixer Grinder » Page 2
Showing 13–14 of 14 resultsSorted by latest
Jusal Mixer Grinder
Jusal Royal (3 Jar) Mixer Grinder
In stock
SKU:
MIX-JUS-2403
| Brand | Jusal |
|---|---|
| Mix-Power | 800 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Voltage: | 230v, 50 Hz, 10 AC |
| RPM: | Upto 20000 |
| Rating: | 30 Min. (3min on & 2 min off) |
| Speed Control: | 3 Speed with Incher |
| Domes: | Virgin Polycarbonate |
| Blades: | Polished Stainless Steel |
| Jar Capacities: | Liquidizing jar: 1.5 ltr, Dry & wet grinding jar: 1.0 ltr, Chutney jar: 0.4 ltr (400) ml |
Jusal Black Beauty (3 Jar) (Black) Mixer Grinder
In stock
SKU:
MIX-JUS-2401
| Brand | Jusal |
|---|---|
| Mix-Power | 550 W |
| Number of Jars | 3 Jar |
| Voltage: | 230v, 50 Hz, 10 AC |
| RPM: | Upto 20000 |
| Rating: | 30 Min. (3min on & 2 min off) |
| Speed Control: | 3 Speed with Incher |
| Domes: | Virgin Polycarbonate |
| Blades: | Polished Stainless Steel |
| Jar Capacities: | Liquidizing jar: 1.0 ltr, Dry & wet grinding jar: 0.8 ltr, Chutney jar: 0.3 ltr (300) ml |