Buy the best dishwashers in Bangladesh from Best Electronics. Explore Midea, Conion & more for efficient cleaning solutions.
Dishwasher
Midea WQP8-3802D Tabletop (8 Place Settings) Dishwasher
In stock
Original price was: ৳ 51,670.৳ 46,500Current price is: ৳ 46,500. incl. VAT| Brand | Midea |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Capacity: | 8 Place Settings |
| Water Consumption: | ‎8 litres |
| Number of Wash Programs: | 6 |
| Control Type | Button |
| Wash Program Type: | Intensive, Normal, Eco, Glass, 90 min, Rapid |
| Power Consumption: | 1620 W |
| Voltage: | 220 V |
Midea WQP12-5201F (13 Place Settings) Dishwasher
In stock
Original price was: ৳ 58,370.৳ 52,530Current price is: ৳ 52,530. incl. VAT| Brand | Midea |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Capacity: | 13 Place Setting |
| Water Consumption: | 13 liters |
| Number of Wash Programs: | 7 |
| Control Type: | Button |
| Wash Program Type: | Intensive, Normal, Eco, Glass, 90 min, Rapid |
| Power Consumption: | 1930 W |
| Voltage: | 220 V |
| Watt: | 1700-2100 W |