Haier Chest Freezer
Haier HCF-340SM 301L Chest Freezer
SKU:
FZR-HAR-3401
In stock
Original price was: ৳ 64,000.৳ 57,600Current price is: ৳ 57,600. incl. VAT| Brand | Haier |
|---|---|
| Color | Blue |
| Freezer Door Type | Glass Door |
| Internal Light: | Yes |
| Sliding Glass: | No |
| Net Weight (kg): | 47 |
| Gross Weight (kg): | 54 |
| Handle: | Recessed Handle |
| Climate Class: | T |
| Compressor Type: | Fix |
| Refrigerant: | R600a |
| Voltage Range: | 160V ~ 275V |
| Hinge: | Balanced Hinge |
| Lock & Key: | No |
| Control Panel: | Dual Function (REF & FRZ) |
| Power-on Light: | Yes |
| Basket: | 1 |
| Wheel: | Yes |
| Convertible Mode: | Yes (Freezer to Fridge) |
| Temperature Alarm: | Yes |
Haier HCF-290SM 251L Chest Freezer
SKU:
FZR-HAR-2901
In stock
Original price was: ৳ 57,000.৳ 51,300Current price is: ৳ 51,300. incl. VAT| Brand | Haier |
|---|---|
| Color | Blue |
| Freezer Door Type | Glass Door |
| Internal Light: | Yes |
| Sliding Glass: | No |
| Net Weight (kg): | 45 |
| Gross Weight (kg): | 51 |
| Handle: | Recessed Handle |
| Climate Class: | T |
| Compressor Type: | Fix |
| Refrigerant: | R600a |
| Voltage Range: | 160V ~ 275V |
| Hinge: | Balanced Hinge |
| Lock & Key: | No |
| Control Panel: | Dual Function (REF & FRZ) |
| Power-on Light: | Yes |
| Basket: | 1 |
| Wheel: | Yes |
| Convertible Mode: | Yes (Freezer to Fridge) |
| Temperature Alarm: | Yes |
Haier HCF-230SGM 200L Chest Freezer
SKU:
FZR-HAR-2301
In stock
Original price was: ৳ 47,900.৳ 43,110Current price is: ৳ 43,110. incl. VAT| Brand | Haier |
|---|---|
| Color | Blue |
| Freezer Door Type | Glass Door |
| Internal Light: | No |
| Sliding Glass: | No |
| Net Weight (kg): | 33 |
| Gross Weight (kg): | 37 |
| Handle: | Recessed Handle |
| Climate Class: | T |
| Compressor Type: | Fix |
| Refrigerant: | R600a |
| Voltage Range: | 160V ~ 275V |
| Hinge: | Balanced Hinge |
| Lock & Key: | No |
| Control Panel: | Dual Function (REF & FRZ) |
| Power-on Light: | Yes |
| Basket: | 1 |
| Wheel: | Yes |