Showing 13–14 of 14 resultsSorted by latest
In stock
| Brand | Hisense |
|---|---|
| AC Type | Inverter |
| AC Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Voltage, Frequency, Phase: | 220-240V~,50Hz |
| Cooling Capacity : | 1.5 Ton 18051 Btu/h |
| Max. input consumption : | 2300W |
| Max. current : | 12.1A |
| Refrigerant: | R32 |
| Indoor Unit Noise Level: | 45 dB (A) |
| Outdoor Unit Noise Level: | 56 dB (A) |
| Compressor Type ( Inverter): | Rotary |
| Display on Front Panel: | LED |
| Refrigerant Leakage Detect: | Yes |
| LCD Wireless Remote Controller: | Yes |
| Removable and washable Panel: | Yes |
| Washable PP Filter: | Yes |
| 24 Hours Timer: | Yes |
| 3 Speed and Auto Indoor Fan Control: | Yes |
| Vertical Auto Swing Louver: | Yes |
| Horizontal Auto Swing Louver(Optional): | Yes |
| Sleep Operation: | Yes |
| Smart Function: | Yes |
| Auto Restart: | Yes |
| Dimmer: | Yes |
| 2 Ways Draining Connection (Left or Right): | Yes |
| Self-clean: | Yes |
In stock
| Brand | Hisense |
|---|---|
| AC Type | Inverter |
| AC Cooling Capacity | 1 Ton |
| Voltage, Frequency, Phase: | 220-240V~,50Hz |
| Cooling Capacity : | 1 Ton 12010 Btu/h |
| Max. input consumption: | 1350W |
| Max. current : | 8A |
| Refrigerant: | R32 |
| Indoor Unit Noise Level : | 38 dB (A) |
| Outdoor Unit Noise Level : | 51 dB (A) |
| Compressor Type ( Inverter): | Rotary |
| Display on Front Panel: | LED |
| Refrigerant Leakage Detect: | Yes |
| LCD Wireless Remote Controller: | Yes |
| Removable and washable Panel: | Yes |
| Washable PP Filter: | Yes |
| 24 Hours Timer: | Yes |
| 3 Speed and Auto Indoor Fan Control: | Yes |
| Vertical Auto Swing Louver: | Yes |
| Horizontal Auto Swing Louver(Optional: | Yes |
| Sleep Operation : | Yes |
| Smart Function: | Yes |
| Auto Restart: | Yes |
| 2 Ways Draining Connection (Left or Right): | Yes |
| Dimmer: | Yes |
| Self-clean: | Yes |
No account yet?
Create an Account